10 Kč denně může zachránit životy

Pravidelná měsíční podpora je ten nejúčinnější způsob, jakým můžete poskytnout okamžitou pomoc lidem, kteří ji v danou chvíli nezbytně potřebují.

Podívejte se blíž na příběhy velkého dopadu jednoho malého příspěvku.

#
#
#
#
#
#

Domino efekt, který vede ke šťastnému životu

Síla a důležitost malého příspěvku pro ty, kteří potřebují pomoc, je nezanedbatelná. I jedna miska obilí denně, která se rovná cca 10 Kč může znamenat úplně jiný život pro lidi z míst, kde jsou hlad a podvýživa běžnou součástí každodenní reality.

Od hladkého porodu přes bezstarostné dětství
až ke studiu a životu bez násilí.

10 Kč denně může zachránit životy.

Díky misce obilí jsme s mámou přežily porod a zůstaly zdravé...

V důsledku špatné výživy v těhotenství se ročně narodí 20 milionů nevyvinutých dětí.

Každé dvě minuty zemře někde na světě jedna žena během porodu. Chybí jí živiny, které by tělu pomohly zvládnout tak velkou zátěž. Tyto porody většinou nepřežijí ani samotné děti. V CARE věříme, že bezpe ný porod pro maminku i dítě by měl být samozřejmostí. Proto pro ně kromě kvalifikovaných zdravotníků zajišťujeme také plnohodnotnou výživu.

... mohla jsem navštěvovat školu a získat vzdělání...

Výživa dítěte do pěti let je velmi zásadní pro rozvoj mozku.

Je-li nedostateč ná, mozek zakrní a dojde k nevratným změnám. Podvyživené děti pak mají velmi malou šanci uspět ve škole a získat dobrou práci. Našim cílem je zajistit šanci na plnohodnotné vzdělání pro všechny. Proto v ohrožených oblastech pomáháme zpřístupnit kvalitní výživu pro děti ve školkách i školách.

... unikla jsem dětskému sňatku...

Chudé rodiny jsou často nuceny provdávat své nezletilé dcery výměnou za peníze či za jídlo.

Snaží se tak zajistit obživu pro své další děti. Každý rok je na světě provdáno více než 12 milionů dívek mladších osmnácti let.

Věříme, že dětské sňatky jsou porušením základních lidských práv. Systematicky pracujeme na tom, aby postupně došlo k úplnému zákazu těchto manželství. V rámci našich programů zajišťujeme komunitám trvalý a udržitelný přístup k jídlu a pomáháme tak rodičům najít alternativní řešení jejich těžké situace.

… získala jsem práci a jsem soběstačná, ...

Pouze 55 % žen na celém světě má vlastní práci,

která jim zajišťuje určitou nezávislost. Kvalitní výživa a přístup ke vzdělání jsou pro dívky na cestě za lepší budoucností stěžejní. Vyšší dosažené vzdělání podstatně zvyšuje životní úroveň, soběstačnost i průměrný plat žen.

... díky čemuž jsem se mohla vdát dobrovolně a z lásky.

Ekonomicky soběstačné ženy se mohou svobodně rozhodnout, kdy a za koho se vdají, a mají tak výrazně větší šanci na život ve vztahu plném lásky, bez násilí. Schopnost postarat se o sebe a uživit sebe i své blízké představuje pro miliony žen po celém světě ochranu před násilnými a toxickými vztahy i možnost svobodné volby.

Díky misce obilí máme s dcerami bezpečný domov.

I zdánlivá maličkost, jako je miska obilí, může mít obrovský vliv na život žen.

Počet lidí trpících hladem se v posledních letech výrazně zvyšuje. Především současná válka na Ukrajině omezily obchod a dodávky potravin do kritických oblastí světa. Za normálních okolností dováží Jemen 90 % pšenice z Ukrajiny a Ruska, stejně tak je tomu v Somálsku. Letos jsou dodávky téměř nulové. V roce 2019 bylo na světě přibližně 678 milionů lidí trpících hlady. Dnes je to už více než 828 milionů. Bez akutní pomoc to do konce roku může být ještě o dalších 47 milionů více.

Prioritou CARE je zajistit dostatek jídla všem ohroženým lidem, důraz klademe zejména na pomoc ženám a dívkám.
Pomoci nyní můžete i vy. Vše začíná u jedné misky obilí.

#
Spusťte i vy domino
pozitivních reakcí

I jedna miska obilí může změnit život k lepšímu

Přispějte miskou obilí maminkám na hladký průběh porodu, batolatům na zdravý vývoj, holčičkám na vzdělání, slečnám na bezpečí a ochranu před sexuálním násilím, ženám na život plný lásky bez násilí, matkám na šťastný život s rodinou.

Přispět libovolnou částkou

Care garantuje, že se částka dostane tam, kam má.

Věděli jste, že si dar můžete odečíst z daní?

Pomáhejte s námi
Objevte ještě další oblasti, kterým se v CARE věnujeme

Již 75 let podporuje CARE lidskou důstojnost a okamžitě reaguje na krize a humanitární katastrofy

Přejít na care.cz

1. Informace o daru:

Chci darovat:
Jak často chci darovat:

2. Kontaktní informace:

Jméno:*
Příjmení:*
E-mail:*
Telefon:*
Ulice a ČP:*
Město:*
PSČ:*

Ve válečných zemích žije více než 460 miliónů dětí.

I malá částka pomůže zajistit jim lepší život.

Děkujeme.